ÖNEMLİ DUYURU

Değerli üreticilerimiz.

Sizlere ödenen bitkisel destekleme ödemelerinden yüzde 4, hayvansal destekleme ödemelerinden ise yüzde 2 oranında kesilen gelir vergisi stopajları, 26 Ekim 2021 tarihinde yürürlüğe giren 7338 sayılı Kanun ile kaldırılmıştır. Aynı Kanun ile de bu hükmün yürürlüğe girdiği tarihten önce tarımsal destek ödemeleri üzerinden tevkif edilerek tahsil edilen gelir vergisi tutarlarının vergi dairelerine başvurmanız halinde faizi ile birlikte sizlere iade edilecektir.

1 Ocak 2016 tarihinden anılan Kanunun yayımlandığı 26 Ekim 2021 tarihine kadar üreticilere ödenen bitkisel desteklerden yersiz kesilen gelir vergisi stopajlarının faizleriyle birlikte geriye dönük 5 yıllık süre için ödenebilmesi için yetiştiricilerimizin vergi dairelerine başvurmaları amacıyla hazırladığımız başvuru dilekçe örneği aşağıdaki linkte mevcuttur.

Zaman aşımı süresinin geriye dönük olarak 5 yıl olması sebebiyle iade talebinde bulunacak yetiştiricilerimizin 2016 yılı içinde yapılan kesintilere ilişkin zaman aşımı süresini kaçırmamaları için 31/12/2021 tarihine kadar vergi dairelerine başvurmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir